Окрім ідеологічної мобілізації, шовінізм є інструментом так званої класової солідаризації. Що це означає? Що економічні класи, інтереси яких прямо протилежні, мають об’єднатися ради нібито спільних інтересів і в єдиному пориві добиватися нібито спільних цілей. Тобто вівці й вовки мають сісти в один човен і прикидатися, нібито різниці між ними нема, бо вони з однієї землі. Очевидно, що спільних інтересів і спільних цілей тут нема, а насадження солідаризму є прямим інтересом вовків. Тож шовінізм у цьому випадку є способом насадити спільну ненависть. Спільна ненависть — це ілюзія спільних інтересів.
Повернемося до актуальної ситуації. Сучасна Україна, на жаль, це навіть не режим національного капіталу. Він є цілком компрадорським щодо західних корпорацій. Саме їм в Україні належать найсмачніші шмати економіки.
Дізнатися про фактичну колонізацію Україну та як ми дійшли до такого життя ви можете з наших відео:
30 років незалежності и
Україна, хто буде винен у голоді?. Й от сьогодні західні та російські корпорації б’ються за український ринок. Саме за ринок, не за український народ. До 24 лютого вони билися руками самих українців, зараз Росія вже застосовує свої збройні сили повноцінно, а Захід відбивається поставками зброї.
Проте жодна зі сторін не б‘ється за якісь ідеали, ідеї, нації, народи. Це лише форма, але не зміст. За всіма їхніми діями стоять лише інтереси великого бізнесу й нічого іншого.
З обох боків однаково й до смішного схожими методами, як це талановито показав BadComedian, культивується ідеологія національної переваги та ненависті за національними ознаками. Обидві сторони намагаються розпалити в народах вогонь ненависті якомога сильніше. Та є одне важливе але. Поки ми рвемо один одному горлянки, наші еліти тиснуть один одному руки та торгують, заробляючи гроші.
Сьогодні це робиться найбільш цинічним чином, ніхто навіть не ховається. Європа і далі закуповує в Росії газ, Газпром чесно переводить Україні кошти за транзит газу, Україна без проблем ці гроші одержує, на ці гроші обидві сторони купують озброєння, дають його простим хлопцям та відправляють їх вбивати та вмирати.
І це лише найвідоміший приклад. Альфабанк якимось магічним чином продовжує працювати в Україні, Розетка без проблем працює в Росії та Білорусі, І ТАК ДАЛІ , І ТАКЕ ІНШЕ , І ТАКЕ ПОДІБНЕ. Тобто там, де вигідно конкурувати, капітали конкурують, а там, де вигідно співпрацювати — можна робити це незважаючи на війну. А все це тому, що капітал як нації не має, але з іншого боку, йому дуже вигідна національна ненависть, що затуманює очі перед обличчям справжніх ворогів.
Ще раз зазначимо, що таке становище не є характерним лише для Росії та України. Просто цей приклад нам усім буде найбільш близьким та зрозумілим. По всьому світу народи нашпиговують ненавистю до тих, з ким конкуренція набула найбільш гострі формі. Сам по собі шовінізм ще не спричиняє війни, проте він їх виправдовує, він є інструментом, засобом. Якщо сьогодні вам починають розповідати, що якась нація якась неповноцінна, що вони не такі розумні, добрі, гарні, вільні, завжди вас ненавиділи, то можете бути абсолютно впевненими — завтра вас відправлять їх вбивати.
Шовінізм народжується з конкуренції, проте нам, простим робітникам усього світу, немає що ділити. У нас немає заводів, немає земель, у нас нічого немає! Корпорації ведуть війни за власні інтересах, але за наш кошт. Ми для них лише м’ясо, лише субстрат, на якому вони зростають. Поки ми ненавидимо один одного, ми не бачимо справжніх ворогів своїх народів, ми не можемо об’єднатися в єдиному пориві проти панів. А саме того, щоби ми, трударі з трударями, об’єдналися, олігархи бояться набагато більше, ніж будь-якого зовнішнього конкурента. І можете не сумніватися, вони докладають усіх зусиль для протидії нашому об’єднанню.
Ми зі свого боку маємо зрозуміти, що зараз головний наш ворог — це національна ненависть. Саме вона нас змушує нас боронити тих, кого насправді треба нещадно нищити. Саме вона змушує вбивати тих, із ким ми разом мусимо направити свої гвинтівки проти всіх експлуататорів. Капітал прекрасно усвідомлює власні інтереси, отже перший крок до протидії капіталу — це зрозуміти власні інтереси нам, тобто почати революцію в головах. Тоді всі ми зможемо об’єднатися супроти влади панів, та оголосити війну війні.