Своє місце зайняли й працівники індустрії: фітнес-тренер чи адміністратор залу. Тепер це просто інструмент для здобування капіталістом прибутку. Час, коли тренер був за другого батька і авторитетом, відійшов у минуле, адже тепер спортивний зал надає послуги, де є клієнт і підприємство (фітнес-центр), власник якого привласнює здобутки та працю справжніх його працівників.
Більшість тренерів не має офіційного трудового оформлення і позиціює себе просто клієнтами залу, що нівелює їхні можливості боротись за свої права. Це веде до постійної зміни кадрів і низького рівня кваліфікації. Основа заробітку тренера, персональні заняття з клієнтом, обкладаються податком зі сторони буржуя в середньому від 20% до 55% з кожного тренування. Часто тренер платить власнику фітнес-центра щомісячну фіксовану суму за можливість роботи зі спортсменами. Ця сума може дорівнювати половині місячного доходу. Висуваються вимоги продавати клієнтам біологічні добавки сумнівної ефективності чи просувати готові тренувальні програми з магічним швидким результатом. Подібні умови ведуть до жорстокої самоексплуатації: 200-230 робочих годин у місяць. Додається відсутність відпустки і змоги взяти лікарняні. Така трудова дисципліна вигідна, в першу чергу, експлуататору-капіталісту – не потрібно мотивувати працівників економічним примусом, бо вони самі в постійному пошуку клієнтів і кількості тренувань. Дивно, але багато тренерів пишаються своїм статусом, аргументуючи класичним «ми працюємо на себе, а не на дядю». Утім, вони залишаться в повній владі власника фітнес-центру. Людина класово свідома розуміє, що далеко не лише відсутність офіційного статусу найманого працівника звільняє його з рабства капіталу. Отже, сучасний власник фітнес-центру не зацікавлений у всесторонньому фізичному розвитку громадянина. Його ціль – максимальний прибуток з кожного відвідувача.
Культура споживання породила жагу швидкого результату. Вона не про активний спосіб життя. Адже немає сенсу роками працювати над собою – потрібно вже сьогодні показати високий статус підкачаним тілом. Сила, координація і спритність, гармонійно розвинута особистість важливі, але як приємний бонус. Такий підхід був експортований з іншої сторони Атлантики, де красива зовнішність означає доступ до дорогої медицини, спорту, пластичної хірургії і еко-продуктів. Пересічному громадянину залишається жирний фаст-фуд і ненормована праця. Бажання показати себе з найкращої сторони породжує небезпечний ринок фармакології – заплати здоров'ям за швидкий результат. Роль тренерів і адміністраторів у фітнес-центрі – потакати бажанням клієнтів, а не вести їх раціональним шляхом фізичного розвитку. Не всі, однак, приходять за красивим тілом. Капіталістичний спосіб виробництва жорстоко експлуатує пролетаря, не рахуючись з його здоров’ям. Сучасність породжує букет хвороб міського жителя: від проблем з опорно-руховим апаратом до психічних відхилень. Наслідки часто приходиться розгрібати лікарям і фітнес-тренерам, адже школи реабілітології і спортивної медицини були майже знищені у 90-х.
У майбутньому немає місця для експлуатації пролетаря. Автоматизація засобів виробництва вивільнить великий запас часу й енергії. Спорт займе важливе місце в житті кожного громадянина. Не примусом, не задля високого статусу чи спортивних перемог, а для збільшення своїх функціональних можливостей, укріплення народного здоров'я. Зараз це може здаватися фантастикою, але нас чекають такі виклики, як боротьба з реакційними елементами, побудова справедливого суспільства і, нарешті, освоєння космічного простору. А гострий розум зі здоровим тілом – основні інструменти майбутнього підкорювача юніверсу.